Yakacık reklam tabela dijital baskı ve led ürün üretim hizmetleri

Dijital Baskılar Baskı

Mesh Baskı Yapımı

Mesh Baskı Yapımı

Mesh baskı nedir? Nerelerde Kullanılır 

Aslında bir baskı tekniği değil baskı malzemesidir. Çoğu zaman “Vinil baskı” ve One “Way Vision Baskı” teknikleri ile karıştırılır ama aslında benzese de arada büyük farklar vardır. Bez ve branda arasındadır. Yapışkanlı değildir ve genelde büyük boyutlu baskılarda kullanılır


Mesh çeşitlerine göre üzerinde ufak delikler bulunur ve bu deliklerin şekli, boyutu yine mesh çeşidine göre farklılık gösterir. Genellikle reklamcılıkta kullanılan bu baskı malzemesi sıkça tercih edilmektedir. Üzerine her renk yüksek çözünürlükte basılabiliyor bu sayede yapılacak olan baskıda hiçbir sınırlama bulunmuyor. İstediğiniz bir görsel mesh üzerine yüksek çözünürlükte basılabilir. 20 yılımızı verdiğimiz bu sektörde işin en ince ayrıntılarını biliyor ve en iyisinin nasıl olması gerektiğinin bilincinde olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Örneğin dış mekanlar için hazırlanan mesh baskılarda solventli boya kullanılması gerekmektedir. Solvent içeren boya sayesinde rüzgar, yağmur, kar kış demeden yıpranmaz ve ilk günkü canlılığını korur.

 

Neden Mesh Baskı Tercih Ediliyor 

Mesh beyaz renktedir ve bu özelliği sayesinde üzerine basılan renkler canlı ve dikkat çekici durur. Bu özellikleri sayesinde reklam sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Eğer bir firma, şirket veya marka sahibiyseniz emin olun ki bir gün mutlaka mesh baskı yaptıracaksınız. Zamanla bu baskı malzemesinin adı size çok samimi gelmeye başlayacak çünkü en uygun fiyatlı baskı malzemesidir. Uygun fiyatıyla her zaman tercih sebebi olmasının yanında dayanıklı ve canlılık özellikleriyle de reklam verenlerin her zaman gözdesi olmuştur. Bu baskı malzemesini bir kere tercih edenler mutlaka daha sonraki tercih haklarını da mesh baskı üzerinde kullanıyorlar. 

Mesh Baskı Kullanım Alanları 

Genel olarak dış mekanlarda tercih edilir. Çoğunlukla dış cephe kaplamalarında kullanılır. İnşaatlarda gördüğümüz ve insanların inşaat alanından etkilenmemesi için yapılan uygulamalar mesh malzemesiyle yapılmaktadır. Rüzgarı geçirdiği için dış cephe kaplamalarında binaya zarar vermeyen bir yapıdadır.

Mesh Baskı Avantajları

Mesh baskının en büyük avantajlarından birisi delikli olmasıdır. Bu delikli yapısı sayesinde rüzgara karşı direnç göstermez ve büyük boyutlu baskılar rüzgarlı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Normal bir branda baskı rüzgarlı alanlarda büyük boyutlu baskıya izin vermiyorken mesh her boyutta rüzgara karşı kullanılabiliyor. Geniş yüzeyler ve hatta camlar bu baskıyla kaplanabilir. Camekan bir mekan mesh baskıyla kaplandığında içeriden dışarısı rahatlıkla görülebilir.

 

Bir diğer en büyük avantajı ise fiyatıdır. Mesh baskı fiyatı çok düşük meblağlarda ve cebi yakmayacak ölçüdedir. Herkes tarafından tercih edilebilir ve aklınıza gelebilecek her türlü yüzeyde kullanılabilir. Branda kadar dayanıklıdır. Yaşamımızda bu baskı çeşidiyle sık sık karşılaşıyoruz ve farkında olmasak da o ilgi çekici reklamlara günde en az 2 kere bakıyoruz. Sizlerde bizimle iletişime geçerek bu baskı kalitesinden yararlanabilirsiniz.